لطفا کمی صبر کنید...

پرهیجان ترین و پرطرفدارترین بازی آنلاین استراتژیک دنیا

همانند یک گلادیاتور و فرمانده تمام عیار، استاد تاکتیک های جنگی باستانی و رومی شوید!

لشکریان خود را رهبری کنید و با  انتخاب بهترین استراتژی جنگی در حمله به دهکده های دیگران پیروز شوید

اوج هیجان در رقابتی تنگاتنگ با دیگران

بازی آنلاین دژکوب

D e j K o o b . c o m

بازی استراتژیک

تشخیص جنسیت جنین در ۵ هفتگی

دوشنبه, اسفند ۱م, ۱۳۹۰ | روانشناسی و سلامت

بر چسب های مرتبط :
مادرم خون در ادرار بارداری سالم بارداری ناخواسته آزمایش خون بارداری آزمایش خون جنین انسان مادر ترزا خونه داریوش جنسیت بچه جنسیت گمشده باردار شدن جنین در هفته ۲۱ آزمایشگاه فیزیک ۱ جنسیت فرزند تعیین جنین در هفته هفتم آزمایشگاه مسعود خون دماغ جنسیت جنین خون در مدفوع جنین جنین در هفته یازدهم مادربرد خون آشام مادر شوهر خونه مادربزرگه بارداری با کلومیفن آزمایش مادربزرگ آزمایش اسپرم بارداری خارج از رحم جنسیت بارداری پوچ جنسیت فرزند بارداری جنین شناسی خون آزمایش ایدز مادر جنین هفته به هفته جنسیت و جامعه مادر زن

تشخیص جنسیت جنین در ۵ هفتگی

اغلب شما دوست دارید بدانید فرزندتان که قرار است به دنیا بیاید دختر است یا پسر؟ بعضی‌ها حتی نمی‌توانند تا ماه‌های ۵ و ۶ بارداری صبر کنند تا با سونوگرافی ساده به جواب این سوال برسند و در همان ماه سوم نزد پزشک می‌روند و از او می‌خواهند که با سونوگرافیهای پیشرفته چند بعدی به این سؤال آنها پاسخی بدهد. و اما خبر تازه این است که به تازگی آزمایش خون پیشرفته‌ای ارایه شده است که می‌تواند جنسیت جنین را در سن پنج هفتگی به مادر باردار بگوید.

گروهی از محققان کره جنوبی دریافتند، نسبت‌های مختلف از دو آنزیم که می‌توان آنها را از خون مادر باردار گرفت نشان‌دهنده جنسیت جنین در سن پنج تا شش هفتگی است. این پژوهشگران پلاسمای خون مادر را از ۲۰۳ زن در طول سه ماهه نخست بارداری جمع آوری و بررسی کردند. آنها توانستند به طور دقیق جنسیت جنین را در هفته پنجم با اندازه گیری نسبت میزان آنزیم‌های DYS14 و GAPDH در پلاسمای خون تعیین کنند. دانشمندان می‌گویند اگر مادر حامل بیماری‌های مرتبط با کروموزوم X باشد، اطلاع زودهنگام از جنسیت جنین مهم است. بیماری‌های مرتبط با کروموزوم X می‌تواند موجب بروز بیماری‌هایی مانند دیستروفی عضلانی یا هموفیلی شود.

آنها می‌گویند جنین‌های مونث یا عاری از بیماری‌اند یا حامل، اما جنین مذکر ۵۰ درصد شانس به ارث بردن بیماری را دارد و از این رو والدین می‌توانند جنین را سقط کنند. این شیوه قابلیت تعیین جنسیت را دارد. ازاین رو باید توجه دقیقی در مورد استفاده از این ابزار تحلیلی در موقعیت‌های بالینی داشت. روش سونوگرافی کنونی می‌تواند جنسیت جنین را در حدود پنج ماهگی مشخص کند. آزمایش تهاجمی نیز وجود دارد که می‌تواند در هفته یازدهم انجام شود. اما این آزمایش، خطر یک تا دو درصدی سقط را در پی دارد چرا که مستلزم نمونه برداری از مایع آمنیونی محافظ جنین است. پژوهشگران می‌گویند آزمایش جدید آنها می‌تواند نیاز به انجام فرایندهای تهاجمی را در زنان باردار حامل ناهنجاری‌های کروموزومی مرتبط با X کم کند.

منبع: روزنامه اطلاعات» چندتا مسئله زناشویی مهم ...

مطالب مرتبط با تشخیص جنسیت جنین در 5 هفتگی


Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

تراوین هتل های مشهد