لطفا کمی صبر کنید...

پرهیجان ترین و پرطرفدارترین بازی آنلاین استراتژیک دنیا

همانند یک گلادیاتور و فرمانده تمام عیار، استاد تاکتیک های جنگی باستانی و رومی شوید!

لشکریان خود را رهبری کنید و با  انتخاب بهترین استراتژی جنگی در حمله به دهکده های دیگران پیروز شوید

اوج هیجان در رقابتی تنگاتنگ با دیگران

بازی آنلاین دژکوب

D e j K o o b . c o m

بازی استراتژیک

ترشح زرد رنگ و چسبندگی پلک‌ها از علائم عفونت چشمی نوزادان است

یکشنبه, بهمن ۹م, ۱۳۹۰ | زندگی

بر چسب های مرتبط :
چشم جهان بین چشم انداز ایران سرفه نوزادان نوزاد سه ماهه عفونت رحم چشم زخم نوزادان عفونت ادراری عفونت گوش نوزاد نوزاد شش ماهه نوزاد ۴ ماهه چشم نوزادان عفونت روده چشمها را باید شست عفونت مثانه نوزاد دو ماهه عفونت واژن چشمهایش نوزادان سرماخوردگی نوزاد ۲ ماهه خواب نوزادان زردی نوزادان واکسن نوزادان چشم سوم نوزادان نارس مجرای فاضلاب عفونت

ترشح زرد رنگ و چسبندگی پلک‌ها از علائم عفونت چشمی نوزادان است

ترشح زرد رنگ و چسبندگی پلک‌ها از علائم عفونت چشمی نوزادان است

خبرگزاری فارس: یک متخصص اطفال گفت: چسبندگی پلاک‌ها و جمع شدن ترشح زرد رنگ در گوشه چشم که مانع باز شدن چشم نوزاد می‌شود از علائم عفونت چشمی در نوزادان است.

منصور بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» ابتلا نوزادان به عفونت چشم را در زایمان طبیعی بیشتر دانست و اظهار داشت: ترشحاتی که در هنگام زایمان از مادر خارج می‌شود در تماس مستقیم با چشم نوزاد قرار دارد همچنین ناتوانی نوزاد و حساسیتی که در مقابل عفونت‌ها به خاطر سیستم ضعیف ایمنی دارد از دیگر عوامل بروز عفونت چشمی در آنهاست.

وی عفونت چشمی در نوزادان را یکی از بیماری‌های شایع در این دوران بیان کرد و افزود: این عفونت به سرعت به درمان جواب می‌دهد؛ در عده‌ای از نوزادان عفونت چشمی تکرار و علی‌رغم استفاده از قطره و مراجعه به پزشک در فاصله کوتاه مدت عفونت تکرار می‌شود.

این متخصص اطفال افزود: در چشم مجرایی به نام مجرای اشکی وجود دارد که اشک را وارد بینی می‌‌کند، تنگ بودن این مجرا از مهمترین عوامل مستعد عفونت در چشم نوزادان به شمار می‌رود؛ بر همین اساس در نوزادانی که دچار این مشکل باشند، علت اصلی عفونت چشم را تنبلی مجرای اشک می‌دانند.

وی به خانواده‌ها توصیه کرد: برای درمان عفونت چشمی در صورتی که مجرای اشکی تنگ شده قطره‌‌ای را که پزشک تجویز کرده به چشم نوزاد ریخته و از گوشه چشم به سمت بینی ماساژ دهند تا تنگی مجرا اشکی باز شود.

بهرامی تصریح کرد: در صورتی که با قطره و ماساژ، مجرای اشک نوزاد باز نشود، نوزاد را باید نزد چشم پزشک برده تا به وسیله میله مجرای اشک طفل را باز کند.

این متخصص اطفال، جمع شدن ترشح زرد رنگ که در گوشه چشم جمع می‌شود و مانع از باز شدن چشم نوزاد می شود و چسبندگی پلک‌ها را از علایم عفونت چشمی در نوزادان دانست.

وی خاطرنشان کرد: در بعضی از خانواده‌ها خصوصاً بعضی از استان‌ها رسم است که داخل چشم نوزاد را سرمه بکشند؛ از آنجایی که در سرمه‌ها مواد شیمیایی و سمی دیده شده این کار ‌آنها موجب عفونت در چشم نوزاد می‌شود.



» چندتا مسئله زناشویی مهم ...

مطالب مرتبط با ترشح زرد رنگ و چسبندگي پلك‌ها از علائم عفونت چشمي نوزادان است


Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

تراوین هتل های مشهد